top of page

Mezinárodní fotbalová soutěž

Aktualizováno: 12. 11. 2021

Dne 04. 11. 2021 se tým 5 žáků a 1 žačky ZŠ Marjánka účastnil mezinárodní fotbalové soutěže „1:0 für Deutsch“ pořádané Goethe Institutem a vyhrál bundesligový víkend v Berlíně!


Goethe Institut Praha pořádá tradičně mezinárodní fotbalovou soutěž „1:0 für Deutsch“ (1:0 pro němčinu), kde se děti z evropských zemí utkají, aby soutěžili jednak ve vědomostní soutěži v němčině a jednak hráli fotbal. Ve vědomostní soutěži jde také o fotbal a německou Bundesligu.

Celková organizace soutěže letos byla ovlivněna vývojem situace v souvislosti s COVID-19.

Tým 6 žáků 6.B - abecedně Josef Černý, Sebastián Macourek, Libor Makovský, Jonáš Nespěšný Petr Prokop a Ema Stanislavová se nejprve přihlásil na soutěž fotbalovým videem a 04. 11. 2021 soutěž absolvoval a vyhrál. Tým se jmenoval Marjánka Sparta.

Soutěž měla několik částí (viz. program) – žáci se museli naučit v němčině fotbalovou terminologii, všechny spolkové země s hl. městy, kluby německé bundesligy a zvládat teorii a historii fotbalu.

Nakonec zápasili ve fotbale se 4 týmy a hostující Hertou Zellendorf z Berlína.

Svou kategorii, tj. míšené týmy ve věku 10-11 let tým Marjánka Sparta vyhrála a na jaře 2022 byl, měla jet do Berlína.


Soutěž organizačně zajistila a žáky připravila Barbora Korálová.

Velké poděkování patří panu Aleši Valentovi, který natočil přihlašovací video; Jiřímu Zelenému, který se na soutěž připravil, ale z důvodu karantény se nemohl zúčastnit a skupinám němčiny 6. tříd, které se učily s námi.


Comentarios


bottom of page