top of page

Školní zájezd do Anglie

Začátkem května se 40 žáků druhého stupně naší školy účastnilo týdenního zájezdu do jižní Anglie. Bydleli jsme v rodinách ve městě Brighton a podnikali každý den výlety do okolních měst a zajímavých míst. Pro většinu žáků toto bylo poprvé setkání s angličtinou v praxi, protože museli komunikovat s rodinami anglicky. Každé dopoledne také probíhaly 3 hodinové vyučující bloky angličtiny. Žáci byli rozděleni do 3 skupin a 3 lektoři každý den učili jinou skupinu tak, aby žáci měli možnost slyšet angličtinu od jiného rodilého mluvčího a pracovat různými styly výuky. Čtvrtý den dostali všichni diplom za absolvování kurzu.


Za 5 denní pobyt se nám podařilo vidět mnoho zajímavých míst, jako například hrad Pevensey, zvládnout několika kilometrovou procházku po pobřeží pověstné Beachy Head, navštívit mořské muzeum, prohlédnout si město Brighton a zámek prince George z 19. století v indickém stylu, kam se princ jezdil bavit. Moderní prosklená vyhlídková věž nám otevřela pohled na celý Brighton, okolí i pobřeží podél jižní Anglie. Děti navštívily hned první den známou Brighton Pier s atrakcemi, kolotoči a houpačkami, na kterých se mohly také svézt. Třešničkou na pomyslném dortu byla však návštěva ponorky HMS Alliance, na které si žáci mohli pohovořit s námořníky, kteří na ní sloužili. V ten den jsme také navštívili centrum města Portsmouth, největšího a nejslavnějšího anglického přístavu. Předposlední den jsme si naopak vyjeli do skanzenu architektury Wealdown Muzeum of Architecture a vidět domy z různých období od ranného středověku až po 19. století a poučit se o lidových řemeslech a způsobu života v historické Anglii.


Poslední den na cestě zpátky do Čech jsme strávili v Londýně. I když jsme se obávali obrovských zástupů lidí, právě jeden den před korunovací krále Karla III, den se vydařil a stihli jsme se projet lodí po Temži, vidět parlament, projít až ke hradu Tower Castle a přejít Tower Bridge, navštívit trh London Borough Market a odvézt se lodí na loď na Greenwich, kde se nachází hvězdárna a pověstný nultý poledník. Byly to úžasné zážitky! Výlet se velmi vydařil, nikdo se neztratil, ani nebyl nemocný a všichni jsme si ho užili.


Comments


bottom of page