top of page

Výlet na Sněžku

Aktualizováno: 29. 6. 2022

Ve dnech 16. – 17. 5. třináct odvážlivců z řad našich žáků podstoupilo pod vedením Mgr. Dvořáčka a Mgr. Summera výstup na nejvyšší horu České republiky, Sněžku.

Vyráželo se v pondělí 16. 5. ráno v 8:30 od ZŠ Marjánka směrem Černý Most, odkud nám jel autobus v 9:55. Všichni dorazili řádně připraveni a vybaveni a slunečné počasí nám přálo.

Původní plán byl dopravit se v pondělí na chatu a v úterý absolvovat plánovaný výstup na vrchol. Na úterý ovšem hlásila předpověď počasí hustý déšť a silný nárazový vítr, což jsme vyhodnotili jako nežádoucí fakt.

Na základě toho jsme se rozhodli, že výstup na vrchol provedeme již v pondělí ihned po příjezdu do cílové stanice, kam jsme dorazili okolo 13:00. Po krátké organizační přestávce jsme se ihned vydali na cestu.

S krátkými pauzami nám výstup trval cca 3 hodiny a 15 minut. Na vrchol jsme dorazili cca v 16:45, načež jsme si dali svačinovou přestávku a následně provedli skupinové foto. Okolo 17. hodiny jsme se vydali na sestup k chatě, kde nás čekala večeře.

Na místo ubytování jsme přišli přibližně v 19:15. Následovalo rozdělení do pokojů a poté očekávaná večeře. Jelikož byli žáci zřejmě výstupem znavení, odebrala se většina krátce po večeři do postelí.

Jelikož jsme ráno nemuseli pospíchat na dlouhý výlet, mohli jsme se delší dobu prospat. V 9:00 nás čekala vydatná snídaně a poté následoval program kolektivních společenských her.

Krátce před dvanáctou hodinou jsme se odebrali z chaty a vyrazili na krátký výlet z Velké Úpy do Pece pod Sněžkou. Naneštěstí předpověď počasí vyšla na výbornou, tudíž nás doprovázel kvalitní déšť.

Z důvodu počasí jsme tedy podnikli pouze krátkou variantu túry a okolo druhé hodiny jsme dorazili do Pece pod Sněžkou. Zde jsme zamýšleli dát si oběd, ovšem brzy jsme shledali, že skoro veškeré restaurace měly v úterý zavřeno.

Téměř smířeni se skutečností, že zůstaneme po zbytek odpoledne o hladu, jsme nakonec narazili na otevřenou restauraci, kde nás vřele uvítali. A jídlo zde bylo skutečně výborné.

Následně jsme provedli krátkou prohlídku Pece pod Sněžkou a čas nám vyšel akorát na odjezd autobusu.

Cesta zpět do Prahy proběhla bez jakýchkoliv komplikací, a dokonce nebylo ani žádné zpoždění v souvislosti s omezením na silnicích.

Na Černý Most jsme dorazili kolem 20. hodiny, odkud jsme vyrazili na ZŠ Marjánka, kde si žáky okolo 21. hodiny převzali rodiče.


Všichni zúčastnění žáci byli výletem nadšeni a velmi si jej pochvalovali. Věřím, že se rádi zúčastní podobné události také v dalších letech.Comments


bottom of page