top of page

Recitační a pěvecká soutěž v anglickém jazyce

Dne 5.4. se žáci naší školy zúčastnili celopražské recitační a pěvecké soutěže pořádané školou Dolní Chabry, která se odehrávala ve velkém sále hudební školy Taussigova v Kobylisích. Zúčastnilo se velké množství škol s recitačními, dramatickými a pěveckými čísly jak sólově, tak ve skupinách. Měli jsme možnost vidět zdramatizované pohádky, Shakespearovo drama Romeo a Julie, komické scénky, ale mnoho dalších zajímavých vystoupení žáků druhého stupně z jiných škol. Všichni posluchači se nejen bavili, navzájem podporovali bouřlivým potleskem, ale také si uvědomili, jak je dramatická výchova zábavná a důležitá pro výuku jazyka. Pro první stupeň probíhala ta samá soutěž o den dříve. Z naší školy se zúčastnilo 9 žáků, 3 v sólových kategoriích a skupina dětí ze 7C zpívala 'Rap o čaji'. Přestože sál byl plný posluchačů a na profesionálním osvětleném pódiu dostali strach i ti nejotrlejší, vystoupení se povedla. Všichni žáci byli oceněni diplomy 'Nice', 'Great' nebo 'Top' a spoustou pěkných dárků. Soutěž byla opravu dobře zorganizovaná po všech stránkách. Za naši školu dostala nejlepší ocenění 'Top' Viki Jo a ocenění 'Ģreat' patřilo skupině raperů a v sólové kategorii Pepi Pincové.


Všem gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
コメント


bottom of page