fotogalerie – 2011/2012

fotogalerie
– 2011/2012


Výlet třídy 9.A

„Do Českého ráje, cesta příjemná je, dudlaj, dudlaj dá….“

Zpívá Ivan Mládek ve své písničce. Že to tak skutečně je, mohli potvrdit žáci 9.A, kteří tam strávili tři krásné dny od 9. do 11. května 2012. 
Navštívili jsme město Jičín spojené se známou osobností Václava Čtvrtka, kterého znají snad všechny děti i jejich rodiče díky pohádkovým postavičkám z večerníčků, jako jsou Rumcajs, Manka a Cipísek, jelen Větrník, hajný Robátko, víla Amálka, Křemílek a Vochomůrka a mnoho dalších. Z Jičína jsme se přesunuli do Prachova, kde jsme se ubytovali v turistické chatě, jež se nachází přímo u vstupu do skalního města. 
Druhý den ráno jsme se vypravili na starobylý hrad Kost, kde jsme absolvovali prohlídku s poutavým výkladem pana průvodce. Nejzajímavějším prostorem byla mučírna, někteří z nás si mohli prakticky vyzkoušet mučící a potupné nástroje. Z důstojného a respekt budícího hradu jsme se vypravili do malebné vesničky Vesec, kde se natáčela řada českých filmů a pohádek (Jára Cimrman ležící, spící nebo S čerty nejsou žerty aj.). Cesta vedla překrásným údolím Plakánků lemovaným pískovcovými skalami a rozkvetlými loukami.
Třetí den nás čekala prohlídka skalního města, Prachovských skal. I přes náročnou a dobrodružnou cestu, kdy jsme procházeli úzkými soutěskami ve skalách nebo vystupovali po kamenných schodech na vyhlídky, musíme souhlasit s tvrzením všech horolezců:
„ Když stojíš na skále a rozhlédneš se po okolí, připadáš si jako bůh!“